18.9. 2018

Ne každá recenze je pozitivní... Jak překonat úskalí přechodu z běžného vlasového šampónu na RAW přírodní.

V minulém týdnu nás kontaktovala  paní, která si vlasy umyla naším šampónem. Vlasy byly po umytí  lepkavé a nehezké. Přestože výrazně ustal problém se svěděním vlasové pokožky, paní nemohla s takto umytými vlasy vyjít ven...

O špatné vymývatelnosti  přírodních šampónů v případě tvrdé vody jsem jako chemik věděla, proto jsem ve složení  naše šampóny vybavila zvýšeným procentem kokosového tuku, který svými vlastnostmi  většinou tento problém eliminuje… 

Přesto však vlasy, zvyklé na tekuté syntetické a polosyntetické šampóny s obsahem silikonů a dalších chemických látek, bývají v některých případech, při přechodu na přírodní přípravky, abnormálně mastné, zplihlé až dredaté, často nabité statickou elektřinou a ulpívají na nich kousky živého šampónu, které se nabalují na narušená místa ve snaze vlas ochránit (více v sekci RAW tuhé šampóny)

I další naše stálá zákaznice nám prozradila, že na začátku používání našich tuhých šampónů měla stejný problém. Vlasy měla silně poškozené po používání chemických prostředků, pokožku hlavy svědivou. Protože ji hlava po aplikaci svědit přestala, vytrvala za pomoci jedlé sody a jablečného octa. S každým mytím se stav vlasů a vlasové pokožky zlepšoval. Přestože voda v její domácnosti je stále stejně tvrdá, po dvou a půl měsících již nepotřebuje sodu ani jablečný ocet, vystačí si se šampónem a aplikací oleje 1x za dva týdny. Vlasy se krásně zatáhly, jsou zdravé, nadýchané a plné vitality.

Zde její návod, použitelný na každý tip vlasů:

1. Počáteční lepivost se výrazně sníží nebo úplně vymizí namočením vlasů a po té jejich oplachem před umytím teplým roztokem vody a jedlé sody  (cca. 4 lžíce sody na 1L vody, roztok rozdělit na dva díly)

2. Vlasy pak  namydlit a opláchnout  teplou vodou, postup dle potřeby zopakovat.

3. K poslednímu oplachu  použít  zbylou vodu se sodou s přídavkem  cca. 300ml jablečného octa.

4. Na závěr  vlasy lehce opláchnout  studenou vodou, po prosušení  ošetřit  naším vlasovým olejem.

Lepkavost  vlasů po umytí přírodním tuhým šampónem je způsobena  narušením vlasového vlákna, kdy zbytky rostlinných tuků ulpívají na vlasu ve snaze ho zacelit a ozdravit. U některých olejů (např. nimbového) je tato schopnost velmi výrazná .

Jedlá soda vodu výrazně změkčí , jablečný ocet uvolní ucpané vlasové folikuly a odstraní zbytky rostlinných tuků z vlasů. Na druhé straně jedlá soda vlasy značně vysuší, proto ji doporučuji používat jako pomocný prostředek jen po nezbytně dlouhou dobu a vlasy zároveň po umytí ošetřit malým množstvím RAW vlasového oleje.

Tvrdá voda  obsahuje vysoké množství minerálů hlavně vápníku (Ca) a hořčíku (Mg). Důsledkem je špatná smáčecí a čistící shopnost. Možností změkčení vody, a to i trvalého, je mnoho. Zde odkazy na některé z nich:

http://www.aquaf.cz/zmekcovace-vody

http://www.puresystem.cz/kategorie-produktu/uprava-vody-pitna-voda/zmekcovani-vody/domacnosti-zmekcovani-vody/

                                                                                

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace