Přírodní vločky na praní

Pro krásně čisté, hebké a jemně provoněné prádlo. Vhodné do praček i k ručnímu přepírání 

- Vysoká účinnost a ochrana prádla
- Vhodné i pro alergiky
- Čisté přírodní, bez chemické a genetické zátěže
- Snadno odbouratelné, šetrné k životnímu prostředí
- Možnost bezobalového prodeje pro maloodběratele i velkoobchodníky

Rozdíl mezi klasickým práškem na praní, gelem či tekutým pracím prostředkem a mýdlovými vločkami 

Při výrobě klasických pracích prostředků ve formě prášku, tabletek či tabulek, se používají chemické detergenty, jejichž hlavní složkou jsou synteticky vyráběné povrchově aktivní látky - tenzidy (jinak saponáty), fosfátová aditiva, různé chemické zjasňovače, rozpouštědla, syntetické vůně a barviva.

K zabezpečení stability vodní fáze gelových či tekutých pracích prostředků se přidávají navíc chemické konzervanty v podobě parabenů a dalších syntetických emulgátorů.

Většina z látek obsažených v pracích prostředcích, ať už práškových, ve formě tablet, tabulkových, gelových či tekutých, může mít škodlivý vliv na lidský organismus, může vyvolat alergické reakce kůže, má negativní dopad na životní prostředí a při dlouhodobém používání škodí textilnímu vláknu. Stejně působí i avivážní prostředky na prádlo, či tekutá ztužovadla.

Přírodní mýdlové vločky,  bez použití jakékoli chemie, jsou šetrnou alternativou syntetických pracích prostředků a pokud je jejich složení vyvážené, prádlo jimi vyprané je opravdu čisté, měkké a voňavé.  

Složení našich přírodních vloček na praní

Z ekologických důvodů jsme k praní nejprve vyzkoušeli přírodní mýdlové ořechy. S čistotou prádla jsme však  nebyli tak úplně spokojeni a proto jsme neplánovaně začali vyvíjet technologii výroby účinného přírodního pracího prostředku, co nejšetrnějšího k lidem i přírodě.

Naše vločky jsou vyráběny, stejně jako mýdla, studenou cestou z  přírodních surovin a neobsahují žádné syntetické složky. K jejich výrobě používáme kvalitní rostlinné oleje potravinářské kvality, za studena lisované cenné oleje, přírodní aromaoleje a pryskyřice, a další čisté přírodní látky. Neobsahují žádné živočišné produkty. Hydroxid sodný, použitý ke zmýdelnění, je vyráběn elektrolýzou surové kamenné soli (tzn. působením stejnosměrného proudu v roztoku vody a kamenné soli). Oproti mýdlům mají prací vločky vyšší pH, čímž je zajištěna jejich vysoká čistící schopnost. Svým vyváženým složením jsou šetrné k textilnímu vláknu a zároveň k té nejcitlivější pokožce. Díky obsaženým surovinám i výrobnímu postupu jsou v přírodě snadno rozložitelné a tím ohleduplné k životnímu prostředí. Použité přírodní pryskyřice a balzámy zajistí prádlu měkkost a také dobře udrží jeho původní tvar  bez použití aviváže či tekutého ztužovadla.

Materiály použité při výrobě

Při výrobě pracích vloček používáme skleněné baňky a kádinky pro navážení jednotlivých surovin. Samotné zmýdelnění probíhá v nerezových nádobách. Vyrobenou prací mýdlovou hmotu odléváme do  dřevěných forem. Po mechanickém krájení  zrají budoucí vločky na dřevěných policích v čistých, dobře větratelných místnostech. Po uzrání vločky strouháme na mechanickém nerezovém struhadle a necháme dosušit.
Vyhýbáme se styku s umělohmotnými materiály.

Výroba a obal

Vločky na praní vznikají saponifikací (zmýdelněním) za studena při 25°C. Zmýdelnění je  reakce hydroxidu sodného a mastných kyselin obsažených v rostlinných olejích, za vzniku soli mastných kyselin (v tomto případě mýdlových vloček), vody a glycerínu. Konečný výrobek tedy opravdu hydroxid neobsahuje, jak se někteří mylně domnívají. Hotové vločky balíme do pevných kartónových krabic z recyklovaného papíru. Součástí krabice je textilní sáček z čisté gázoviny, do kterého se vloží požadované množství vloček před umístěním do bubnu pračky. 

Celý proces výroby, od navážení surovin, přes jejich smísení v přesném poměru, samotné zmýdelnění, vylévání do forem, krájení a kontrolu doby zrání, až po strouhání a následné balení, je 100% ruční manufaktura.

Vůně a aromaterapie

Naše přírodní prací vločky obsahují nevtíravé, jemné tóny vyvážených kombinací přírodních éterických pryskyřic a olejů, proto je můžeme označit zároveň jako aromaterapeutické.
Aromaterapie v překladu znamená léčba vůní. Tato metoda využívá přírodní rostlinné těkavé látky známé jako éterické oleje a další vonné složky za účelem navození pozitivní změny myšlení, nálady, procesu poznávání a zdraví. Jedná se o podpůrnou, ale v mnohých případech velmi účinnou techniku, na které nevzniká závislost a u které nejsou známé žádné kontraindikace ani další nežádoucí účinky. 

Upozornění

Při praní s mýdlovými vločkami není potřeba používat aviváž. Vyprané prádlo je hebké, měkké, voňavé a zároveň si udrží svůj původní tvar.  

Doporučení

K praní při vyšších teplotách (60°C a více) prací vločky vložte buď přímo do bubnu pračky, nebo do přiloženého sáčku z přírodní gázoviny. Při praní na 30, 40 a 50°C doporučujeme vločky nejprve rozpustit ve vlažné vodě (150ml) a následně nalít do bubnu pračky.

Doporučené dávkování 

  • 20g na 4 kg prádla při běžném znečištění
  • 25 - 40g při středním a silném znečištění nebo extrémní tvrdosti vody. 

Hodnocení bezpečnosti

Přírodní mýdlové vločky mají stejně jako všechny naše ostatní produkty certifikát Hodnocení bezpečnosti kosmetických přípravků dle požadavků "Nařízení Evropského parlamentu a rady č. 1223/2009, o kosmetických přípravcích" a Notifikaci kosmetických přípravků na evropském portálu (CPNP).

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace