Náš příběh

Jak to bylo úplně od začátku ?

Už jako malá holka, stejně jako spousta jiných, jsem měla svůj velký vzor. Byla jím moje prababička Irenka, která zásadním způsobem ovlivnila můj životní směr. Znala snad všechny byliny světa a uměla vyrobit mast, tinkturu, odvar, macerát či namíchat čaj na jakýkoli problém. Dokonce s pomocí jednoduchého destilačního přístroje vyráběla své vlastní esenciální oleje a hydroláty. Díky vlastní kosmetice prý vypadala o generaci mladší než její vrstevnice. Babiččiny znalosti i nádherná vůně, která se linula všude kolem ní, mne fascinovaly a snažila jsem se ze všech sil být jako ona.
Irenka už s námi dávno není, ale dodnes v rodině používáme spoustu jejích užitečných rad a receptů.
I z obdivu a úcty ke své prababičce jsem se rozhodla pro studium chemie, obor technologie zpracování tuků a výroba mýdel, zároveň se samostudiem odborné literatury Jiřího Janči a dalších známých bylinkářů o vnitřním a vnějším působení bylin.

Nabyté poznatky jsem spoustu let ověřovala v praxi výrobou kosmetiky pro sebe, rodinu a kamarády.

Začátek ELEMY

Na jaře roku 2013 uprostřed krásné horské přírody v srdci Krkonoš začal uzrávat nápad, začít s profesionální výrobou čisté přírodní kosmetiky, prosté jakékoli chemie,  obohacené pouze přírodními složkami. A to vše za pomoci speciální technologie při teplotách do 30°C, tak aby cenné a vysoce účinné přírodních složky zůstaly v přípravcích uchovány v aktivním neboli  živém stavu. A tak se zrodila kosmetika ELEMA, tvořená jen ELEmenty MAtky  Země. Každý její produkt je pečlivě poskládán do nejmenšího detailu a veškeré obsažené přírodní účinné složky  jsou v optimální rovnováze. Naše přípravky jsou  nejen příjemnou každodenní kosmetikou, která šetrně očistí a zregeneruje obličej, tělo a vlasy, ale i účinnou pomocí při kožních a vlasových potížích a lehkou, neinvazivní aromaterapií. Oficiální začátek společnosti ELEMA, včetně atestů na každý přípravek se datuje od prosince 2015.

A kdo zatím vším stojí?

Postupně jsme  vytvořili a stále tvoříme tým podobně naladěných lidí, které spojuje chuť podílet se na výrobě , distribuci i osvětě poctivé přírodní raw kosmetiky. A zároveň nás pojí láska, úcta a ohleduplnost  k přírodě,  lidem a zvířatům.Tedy, co děláme, to také žijeme. Snažíme se společně, i každý sám za sebe, co největším dílem přispět k ochraně a ozdravení naší krásné planety.

Nejlepší reklama je doporučení

Umíme vyrábět poctivou kosmetiku, ale dělat reklamu a marketing nám není vlastní. A tak jsme se rozhodli vydat právě cestou doporučení od spokojených zákazníků. Od roku 2017 se firma začala dostávat stále více do povědomí lidí a naše produkty se postupně  prodávaly v prodejnách zdravých výživ, zelených lékáren a apatik po celé ČR a zároveň jsme na našem e-shopu zaznamenali obrovský nárůst nových zákazníků, z nichž převážná většina u nás nakupuje pravidelně. 

Okamžik zlomu

Od počátku roku 2021 jsme zaznamenali pokles zájmu ze strany velkoobchodních partnerů - v důsledku dopadů covidové krize buď rušili své provozovny, nebo se zaměřili na jiný sortiment, především pak na prodej potravin, s cílem ustát složitou ekonomickou situaci bez ztráty provozovny. V závěru roku 2021 došlo k prudkému nárůstu cen vstupních surovin pro výrobu našich přípravků. To nás vedlo k zamyšlení, jakým směrem se ubírat dál. Současný model ELEMY  je díky situaci, která ovládla náš ekonomický trh, neudržitelný. Jednou z cest, jak naši živou kosmetiku pro vás dál uchovat, je dát na našem webu prostor i jiným kvalitním výrobkům, které máme sami vyzkoušené  a rozšířit tak pro vás, naše zákazníky, možnost e-shopových nákupů. Věříme, že vám naše nabídka přijde vhod.

Děkujeme za Vaši přízeň, buďme všichni spolu a pomáhejme si!

Vaše ELEMA

                                                

    Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace