O nás

Jak to bylo úplně od začátku ?

Už jako malá holka, stejně jako spousta jiných, jsem podlehla alchymii míchání "přírodní medicíny". Listy stromů, květin a bylin jsem trhala na kousíčky a smícháním s vodou vytvářela různé lektvary, kterými jsem patlala každého, kdo mi přišel pod ruku.

Jak roky běžely, má vášeň pro vytváření přírodních tinktur, mastí a macerátů se dále stupňovala a receptury byly úměrně věku a nabytým znalostem propracovanější. Nakonec jsem vystudovala chemickou školu - obor technologie zpracování olejů a tuků a výroba mýdel.

Přešlo hodně let, během kterých jsem získávala cenné praktické zkušenosti a poznatky, kdy výroba přírodní kosmetiky byla pouze mou velkou zálibou.

Až se na jaře roku 2013 se uprostřed krásné horské přírody v srdci Krkonoš zrodil nápad, vyrábět čistá přírodní mýdla prostá jakékoli chemie, obohacená pouze přírodními složkami.

Hned první pokusy byly dost zdařilé a přírodní mýdla z "hájenky" jak nás všechny v rodině, tak naše známé a kamarády uchvátila.

Jenže jako každý začátek podnikání, i oficiální zřízení mýdlárny či výroba přírodní kosmetiky je běh na dlouhou trať, který vyžaduje vynaložení značných psychických sil a nemalých finančních nákladů...

Jak na to vyzrát ?

V té době k nám na návštěvu občas jezdila spolužačka ze střední školy. Jak se říká, slovo dalo slovo a domluvily jsme se, že mýdlárnu založíme společně. Intuitivně jsme asi obě cítily, že to nebude to pravé, ale budovaly jsme společnou firmu s velkým zápalem.

Postupně začal rozjíždějící se vlak nabírat směr, který mně přestal přinášet radost a naplnění, a tak jsem z něj po více než roce vystoupila...

A co dál ?

Touha a chuť vyrábět profesionálně živou přírodní kosmetiku mě ale neopustila. S radostí a nadšením  jsem začala tvořit nové originální receptury, které hned ochotně testovali dobrovolníci z rodiny i širokého okruhu přátel a známých. Jejich nadšení bylo pro mne velkou výzvou. Za značné podpory mé rodiny a kamarádů se tak splnil můj dávný sen:

Zrodila se živá kosmetika ELEMA, tvořená jen dary přírody.

A kdo zatím vším stojí?

Postupně jsme  vytvořili a stále tvoříme tým podobně naladěných lidí, které spojuje chuť podílet se na výrobě , distribuci i osvětě poctivé přírodní raw kosmetiky. A zároveň nás pojí láska, úcta a ohleduplnost  k přírodě,  lidem a zvířatům.Tedy, co děláme, to také žijeme. Snažíme se společně, i každý sám za sebe, co nejvíce přispět k ochraně a ozdravení naší krásné planety.

Naše další cíle?

                                                

  • Postupně rozšiřovat naši nabídku kosmetiky o další RAW přípravky
  • I při navýšení produkce zachovat kvalitu přípravků, na které si zakládáme a se kterou u našich zákazníků bodujeme 
  • Realizovat další projekty související s tématikou "Přes přírodní kosmetiku ke zdravému žití"
  • Propojit naši společnost s dalšími, s podobnou filosofií   
  • Vytvářet nové odnože ELEMY s nápaditými a tvořivými lidmi se stejným zaměřením   

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace