3.6. 2019

S blížícím se létem většina z nás věnuje zvýšenou pozornost péči o nohy. Dnes vám poradíme, jak během velmi krátké doby odstranit nepěkné a bolestivé praskliny či tvrdou, zrohovatělou kůži na patách.

Rozpraskané, bolavé a tvrdé paty sužují spoustu mužů i žen.
Účinná pomoc z přírody k odstranění tohoto problému je přitom velmi jednoduchá.

1.Těm, kteří mají jen lehce ztvrdlou kůži, postačí naše RAW mýdlo s pískavicí a pomerančem, (zde odkaz: https://www.elema.cz/e-shop/prirodni-raw-mydla+c1/prirodni-raw-mydlo-elema-s-piskavici-a-pomerancem+p76.htm) , které spolehlivě odstraní nečistoty a výrazně změkčí tvrdou kůži,  a RAW antibakteriální olej (zde odkaz: https://www.elema.cz/e-shop/prirodni-raw-vlasove-oleje+c12/prirodni-raw-vlasovy-a-pletovy-olej-elema-antibakterialni-nimba-australsky-cajovni), který se postará o likvidaci případných plísní, bakterií a kvasinek, které se často v kožních prasklinách udržují a zároveň zajistí potřebnou výživu, hydrataci, zjemnění a ozdravení pokožky na patách a chodidlech.
Postup:
Nohy ve sprše nebo vaně napaříme, namydlíme mýdlem s pískavicí a necháme působit 10 minut. Odumřelou kožní tkáň postupně odstraňujeme pomocí přírodní pemzy.  Důkladně usušíme a ošetříme antibakteriálním olejem. Týdenní aplikace by měla zajistit výrazné změkčení. Po úplném odstranění problému aplikujeme tento postup jako prevenci  proti tvrdým patám a dalším místům na těle 1 až 2x týdně.

2. Pro ty, které trápí silná vrstva zrohovatělé kůže nebo hluboké praskliny na patách, doporučujeme zároveň horkou bylinnou koupel nohou dle následujícího postupu:
5L vody
2 vrchovaté lžíce kořenu Mydlice lékařské - k dostání např. zde: https://www.naturway.cz/produkty/mydlice-koren/
3 vrchovaté lžíce mleté Pískavice (řecké seno)- k dostání např.zde: https://www.naturway.cz/produkty/piskavice-semeno-jemne-mlete/
Postup:
Vodu s mydlicí přivedeme k varu, přidáme pískavici a necháme 20 minut pod pokličkou odstát. Můžeme, ale nemusíme přecedit. Chodidla máčíme v lázni, kterou udržujeme co nejvíce teplou, po dobu 20 - 30 minut a průběžně odstraňujeme přírodní pemzou odlupující se odumřelou kůži. Po vysušení ošetříme paty antibakteriálním olejem a navlékneme čisté bavlněné ponožky. 

Tuto koupel aplikujeme 3x týdně a střídáme s omýváním dle bodu 1. Po 14. dnech  by mělo nastat výrazné zlepšení. Ozdravnou kůru však opakujeme až do úplného vymizení problému. Preventivně pak bylinnou koupel nohou opakujeme 1x do měsíce a 1 - 2x týdně paty ošetříme dle bodu 1.

Náš tip:

RAW mýdlo s pískavicí a pomerančem vám v měsíci červnu nabízíme za akční cenu 170 Kč za krabičku a 163 Kč bezobal (papírový sáček).

RAW antibakteriální olej skleněná lékovka 15ml v měsíci červnu v akci za 225Kč.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace